piątek, 15 października 2010

Kolonie Taneczne.

Może jeździcie na jakieś kolonie taneczne, lub obozy z tańcem, jednak moim zdaniem najlepsze są obozy BTZ. BTZ to Biuro Turystyczne "Zofia". Nazywa się tak ponieważ jego założycielką jest pani Zofia Bulas. Ona jeździ z nami na każdy obóz i każdą kolonię.

Jak wygląda obóz taneczny z BTZ?

Codziennie mamy 2 godziny sportu i 3 godziny tańca. Czasami odwrotnie. Jesteśmy podzieleni na grupy wiekowe lub "umiejętnościowe" . Znaczy to że wszyscy uczymy się dosyć krótkiego układu, a potem prezentujemy go jury, czyli instruktorkom. Następnie zostaje wywieszona kartka kto jest przydzielony do jakiej grupy: S (specjalnej, najlepszej, zaawansowanej), A (dobrej, ze standardowymi umiejętnościami) i B (trochę gorszej, która miała malo do czynienia z tańcem, początkującej). Jeśli jest bardzo ciepłlo i świeci słońce to idziemy na plażę zamiast sportu. Pływamy, plażujemy.. Codziennie po kolacji mamy różne atrakcje. Jest to bardzo ogólny opis kolonii z "BTZofią".

Jakie są atrakcje?

To będzie dłuuuuuuuuuga lista:
 1. Taniec
 2. Sporty: palant, siatka, koszykówka, noga..
 3. Olimpiada sportowa
 4. Plażowanie
 5. Pływanie
 6. Kajaki/rowery wodne
 7. Videoclip Party
 8. Dyskoteki
 9. Obciach Party
 10. Glina (nie zawsze)
 11. Śluby obozowe
 12. Nawalanie się balonami z wodą (Śmigus Dyngus w środku lata)
 13. Wieczorek "Poznajmy się"
 14. Karaoke
 15. Wycieczki rowerowe (nie zawsze)
 16. Uczęszczanie na zajęcia z teatru (nie obowiązkowe)
 17. Podchody
 18. Kalambury
 19. Uczęszczanie na zajęcia angileskiego
i wiele, wiele, wieeeeeeeeeeeeeeeeeele innych zabaw=]

Jak wygląda taki przykłądowy dzień na obozie tanecznym z BTZ?

8.00     pobudka
8.45     zbiórka na śniadanie
9.00     śniadanie
10.00   tańce
12.00   koniec zajęć
12.15   zbiórka na plażę/zbiórka na zajęcia teatralne
12.30   kąpiele na plaży oraz kajaki/zaj. teatralne
13.15   powrót do pensjonatu
13.30   obiad
14.00   początek przerwy poobiedniej
14.50   koniec przerwy poobiedniej
15.00   sport/plażowanie/kajaki/rowery
17.30   koniec zajeć
18.30   kolacja
19.30   wieczorne party, np.: Podchody, Wieczorek "Poznajmy się"
21.30   koniec zabaw wieczornych
22.00   cisza nocna

Co jest na tym obozie ciekawego, innego, co przyciągnęłoby nowe dzieciaki do pojechania na taką kolonie?

Na pewno "wieczorny rytułał". Co wieczór dzieje się coś fajnego, nie ma czasu na nudę. Jednak plan nie jest tak napięty, że między każą czynnością jest 5 minut na zmianę stroju. Jest też wiele interesujących zajęć, nie ma 4-godzinnych przerw. Każdy kto kocha taniec będzie zadowolony, ponieważ na zajeciach z tańca, które odbywają się codziennie każda grupa robi z instruktorem układ, który potem prezentują dzień przed wyjazdem. Każda grupa ma inną muzykę, inną choreografę, inny klimat tańca. Tancerki bazują na Tańcu Nowoczesnym, Hip-Hopie, czasami jest Modern-Jazz, lub New Style. UWAGA!!! Oprócz licznych zajeć, w wolnym czasie trzeba przygotować się do ostatniego tańca. Każdy uczestnik musi zrobic np. solówkę i zaprezentować ją. Jeśli chce może też robić z kimś duet, lub/i mini formację. Potem.. ah.. nie będę wszystkiego zdradzać. Są naprawdę fantastyczne nagrody (nie do jedzenia) i dyplomy. Do tego zawsze gostajemy fantastyczne koszulki z logo "BTZofii" a teraz parę zdjec z mojej koloni BTZ w Żabiinkach.   To karaoke. Śpiewam ja z moją kumpelą Karoliną. Ona w rózowej bluzcce, ja w czarno-białej. Za mną Krysia-blondynka w czrnej bluzie (robi mi króliczka:D). Obok-Justyna w czarnej bluzce. Pozdrawiam Waz dziewczyny!


To nasza Kadra obozowa. Od lewej: Ciocia Zocia (założycielka), Pani.. zapomniałam..(od angielskiego), następnie trzy instruktorki: Marta, Magda i Kasia, Michał /Buła/ (od zajęć sportowych), Ciocia Agnieszka (od zajęć teatralnych).
Jedna z atrakcji, o których pisałam. Nawalanie się balonami z wodą. Ale było mokro! Pewnie zastanawiacie się co to jest białego na dole zdjęcia, obok nogi dziewczyny. Czy to piana? Może siatka foliowa z TESCO? Nie! To balon z wodą w czasie rozpluskiwania się na nas! Ale była jazda:)))  
              
Ja i Justynka podczas robienia Patte Burre (figura taneczna) na treningu grupy "S".
Trening taneczny. Grupa "S". Figura baletowa. (Od lewej: Zuzia, Kasia i Kalina).


A na tym zdjęciu wrzucamy Bułę (Michała) do wody! To była wspaniała zabawa. On nie chciał się zamoczyć, był w normalnym ubraniu i wcale nie planował wejsc do wody.. Ach te dzieciaki. Takie nie przewidywalne.


Majka:)))

2 komentarze:

 1. AAA! Po tym poście po prostu MUSZĘ pojechać! Przygotuj się na to, że będę chciała być z Tobą w roomie ;P (jeśli się uda, a musi!!) :*

  OdpowiedzUsuń
 2. na tym jednym zdjęciu to chyba robicie "szase" (czy jak to tam) bo coś za wysoko skaczecie jak na patte burre :)

  OdpowiedzUsuń

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.