piątek, 14 stycznia 2011

Street

1. Mini lekcja historii (tańca)
Taniec pełen Hip-Hopu. Ma w sobie dużo tego stylu, ale jest trochę odmienny. Zrodził się na ulicy, gdzie tancerze Freestyleowi za kasę zbieraną do kapeluszy tanczyli swój taniec. Jeszcze nie wiedzieli, że rozpoczęli nową erę w dziejach DANCEowców. Nazwany jest Street, ponieważ street po angielsku oznacza ulica, a w tym przypadku "uliczny". Mozemy się domyślić, że chodzi o "uliczny (taniec)"...

2. Na czym polega???
Jest to Hip-Hop z saltami, odbijaniem się od murów i robieniem salt od murów:))). Wyskok tancerza z ręki innego.. skakanie po ławkach w parkach, ale oczywiście tańcząc. Robienie świdrów i kręciołów na głowie. Ryzykanckie i niebezpieczne pokazywanie swojego stylu tańca. Człowiek się boi ale napędza go ta szalona adrenalina! Tylko żeby nie przesadzić, aby nie zmieniło się to w psychiczne pragnienie ryzyka.. żart.. w każdym razie w tym tańcu człowiek zdolny jest do najbardziej nieprzewidywalnych czynów. Trudną sztuką jest nauczenie się tych kroków, ponieważ np. salta to elementy układów!

Mam nadzieję, że już wiecie, co to Street,
Majka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.