poniedziałek, 13 czerwca 2011

Pokaz, turniej i PUCHAR !

Ten post dedykuję Nataszy i Olie, które wierzyły we mnie od początku i z góry znały wynik turnieju! Buziaki, kochane:***
Pokaz
Przedwczoraj, czyli w sobotę byłam na pokazie tanecznym. Nasza grupa (Taniec Nowoczesny Zaawansowany) i Hip Hop pojechała na Dni Ursynowa. Tańczyliśmy tam to, nad czym pracowaliśmy przez pół roku i było spoko. Podobno reprezentowało się tam wiele takich grup, ale ich nie widziałam. No cóż! Burmistrz Ursynowa już miał wręczyć takie niebieskie "cosie", czyli abstrakcyjne puchary dla tańczących dzieciaków, gdy powiedział, że wszyscy byli świetni, poziom był wyrównany i że tak trudno było im wybrać zwycięzców, że nikt w tym roku nie wygra, wszyscy są zwycięzcami, itd. itp.... Więc tak jak inni odeszliśmy z niczym. A tak w ogóle to pozdrawiam pana burmistrza, który i tak nigdy nie dowie się o tym blogu;) ! Wracając do pokazu: wróciliśmy do KDSu szczęśliwi i zdrowi (w sumie to nie wiem, czemu mielibyśmy być niezdrowi, ale jakoś to mi ładnie zabrzmiało). Pani Karolina, nasza instruktorka powiedziała mi o dyskotece, która miała być w naszym studiu. Wiedziałam o niej, ale nie chciało mi się przyjść. Jednak dałam się namówić, z powodu jakiegoś turnieju... poszłam na tą dyskę i.. nie pożałowałam tego! Reszty dowiecie się z dalszej części opowieści.
Turniej
Wróciłam na chwilę do domu, przebrałam się, zrobiłam parę rzeczy i poszłam na dyskotekę. Było fajnie. Na początku imprezka dopiero musiała się rozkręcić, potem było lepiej. Tańczylimy, bawiliśmy się, gdy okazało się, że rozpoczyna się turniej taneczny na solówki. Najpierw były zapisy. Podzielili nas na dwie grupy: młodziaki i starszaki. Ja byłam w tych starszych, a o tych młodszych zapomnijmy - było ich 5 i nie odegrały jakiejś dużej roli w tej historii.Starszych było conajmniej 20-30 osób. Tańczyłyśmy do dwóch piosenek w grupie, każdy oddzielnie. Już wyczerpywały mi się pomysły na kroki, ale obie piosenki się skończyły i wszyscy wrócili na parkiet, żeby zwyczjanie potańczyć. W końcu to była dyskoteka! Potem jury powiedziało wyniki - mieli z nas wybrać 6 najlepszych osób. Nie mogli się zdecydować, więc wybrali ich 7. M. in. mnie. Teraz każda z nas miała zaprezentować swoją solówkę. Ja przygotowuję sobie krótkie układziki na bierząco, więc miałam złożony jakiś 30 sekundowy, ale potem musiałam zacząć improwizować. Chyba wyszło mi dobrze;) Po solówkach znowu wróciliśmy do zwykłej dyski, ale ja, Ola i Natasza (kumpele z tańców), które też tam były, wyszłyśmy z sali na chwilkę. Dziewczyny mówiły mi, że dobrze mi poszło i że mogę mieć 1 miejsce, a jak nie, to podium na bank! Wróciłyśmy do "imprezowni". Nadchodziły wyniki turnieju. Podeszłam do tego lekko. Jak wyjdzie, tak wyjdzie, ale okazało się, że to nie było takie łatwe.. Jury, które składało się z Karoliny (T.N. i Funky), Maćka (H-H) i kogośtam jeszcze, powiedziało, że mieli dylemat i przeprowadzili burzliwą dyskusję, z której wynikło, że do dogrywki o 1 miejsce ma stanąć Basia (z Hip Hopu) i ja! Nagle dotałam psychicznego zawału. Powiedzieli, że ja zatańczę do muzyki, do której tańczyła Baśka, a ona do moej muzy. Ona tańczyła do H-Howych rytmów, a ja tylko raz w życiu tańczyłam Hip Hop i nie wiedziałam co zrobić, myślałam, że umrę. Jej łatwiej było tańczyć Nowoczesny, bo to taki lżejszy Hip Hop, no nie? Najpierw zatańczyła Basia, potem ja. Jury miało 3 sekundy na decyzję. Zdecydowali. Zaczęli czytać wyniki.
Puchar
Najpierw za 3 miejsca dziewczyny dostały brązowe medale, potem ktoś otrzymał srebro i Maciek zaczął mówić decydujący wynik (waliło mi serce): "Puchar za zajęcie 1 miejsca w kategorii solo w turnieju tanecznym Kabaty Dance Studio otrzymuje....    Maja!" Wygrałam. Z początku nie mogłam w to uwierzyć! Potem to do mnie dotarło. Otrzymałam śliczny puchar, który teraz zajmuje godne miejsce w moim pokoju:)

                              

                              
Ładny, co nie? Mi sie podoba, myślę, że zasłużyłam. Jestem z siebie bardzo dumna. To cacko jest dla mnie motywacją do działania i jak to powiedział mój tata, wcale nie jestem z tego tańca średnia. Jestem więcej niż dobra!
Majka:)

6 komentarzy:

 1. Było MEGAA
  Pozdrawiam Cię MAJA :) :***

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, fajny, gratuluję! Ja mam 2 z Eurrola Dance Studio, bo są tam turnieje na Jazz. Pzdr:D

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, było zawodowo .! pozdrowionka:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje, musiała być niezła walka o to I miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja dostałam srebrny medal <3 było zarąbiście ;) świetnie zatańczyłaś- wdg mnie z Basią na równym (baaardzo wysoookim ;p) poziomie. ale ktoś musiał zwyciężyć, gratulacje ;D Ania.

  OdpowiedzUsuń
 6. gratulacje :)
  ja też w sobotę zajęłam w duecie z koleżanką 1 miejsce i też mój pierwszy puchar. więc cieszmy się razem :D

  OdpowiedzUsuń

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.