sobota, 28 maja 2011

Balet

Balet nazywany też Tańcem Klasycznym jest jednym z najtrudniejszych tańców na świecie. Żeby go tańczyć trzeba wieloletniego treningu i panowania nad swoim ciałem. Trzeba umieć izolować różne części ciała. Co to izolowanie? To umiejetność tańczenia różnymi częściami ciała różnych rzeczy. Np. jedna noga to, druga ręka to, głowa co innego a klatka też inne ruchy. W Balecie raczej się tak nie robi, ale trzeba być wytrwałym i cierpliwym, aby osiągnąć swój taneczny cel. Balet jest takim... wytwornym tańcem, w którym każdy ruch jest idealny w najmniejszym calu. Zaczyna się go tańczyć najczęściej w wieku 6, 7 lat. Póżniej jest już za późno. Niestety, po wielu latach treningu mięśnie, ścięgna i kości są tak przećwiczone, że baletnice powyżej wielku 30 lat są "wywalane" z teatrów (brzydko mówiąc) bo straciły swój termin ważnosci tanecznej.
A tu daje Wam zdjęcie butów do Baletu z usztywnieniem na palce, aby tak na nich stawać. Niektórzy nazywają je po prostu "baletkami" ale prawidłowa nazwa to pointy (czytaj: płenty).

Majka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.