sobota, 23 kwietnia 2011

Jazz - najbardziej wzruszający taniec

Miedzy BaleTem, a Tańcem Nowoczesnym są 2 tańce: Jazz i Modern Jazz. Jazz jest bardziej podobny do Baletu, a Modern JAzz jest bliższy Nowoczesnemu. Jazz to taniec z wyskokami, obrotami, szase, szane, pote bure, grał bat mał i inNymi figurami, których nazw napisać nie umiem (wiec napisałam je tak jak słyszę). Jazz to taniec, w którym najlepiej można pokazać emocje - tanIec ten jest przepełniony uczuciami. Czy to żalem, tęsknotą, miłością, radością czy wiElkim szczęściem. W Jazzie tancerz powinien tak przekazywać myśli ruChami i mimiką twarzy, żeby widz poczuł to samo.

Jazz to jeden z najpiękniejszych i najbardziej lubianych tańców na świecie. A wy już umiecie go zatańczyć?

Majka

PS. Przeczytajcie te największe litery kolejno - jakbyście czytali je jak zdanie po zdaniu. Wyjdzie jakieś słowo. Wyszło Wam?

3 komentarze:

  1. To słowo mi wyszło - TANIEC. Prawda?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie jazz (i locking) lubię najbardziej. A czy umiem tańczyć jazz? Nie wiem, ale w tym tańcu jestem sobą dlatego go lubię. W zasadzie umieć jest pojęciem względnych, jedni powiedzą "tak" a drudzy "nie". ;) Aczkolwiek tańczę, lubię i nie przestanę.

    OdpowiedzUsuń
  3. no tak, zgadzam się. Jazz to świetny taniec, jest super.

    OdpowiedzUsuń

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.