czwartek, 21 kwietnia 2011

Musical Dance - Broadway Jazz

Musical Dance to taniec wystawiany w teatrach, w czasie sztuk. Niektórzy nazywają go Broadway Jazzem. Broadway możecie zobaczyć tutaj. Do niego najczęściej używana jest muzyka z lat 60, 70, 80.. Można go rozpoznać po kroku, w którym wszyscy tancerze w liniach łapią się za ręce i wymachują równo: raz prawą, raz lewą nogą. Zawsze Musical Dance tańczy cała grupa, przeważnie układ nie jest specjalnie różniący się od innych Musicalowych, ale ma swój urok. Fajnie się go ogląda. Kobiety zazwyczaj tańczą w kabaretkach, a mężczyźni.. szczerze mówiąc nie wiem.
Znanym Broadwayowym krokiem jest (nazywana tak przeze mnie) "przeplatanka". Jak wygląda? Wstańcie z krzeseł. Zegnijcie lewą i prawą rękę na pół, tak aby łokcie były troszkę oddalone od bioder. Lewa ręka ma być skierowana w Wasze lewo, a prawa w prawo. Rozczapieżcie palce. Teraz na zgiętych kolanach idźcie do przodu następującym krokiem: postawcie lewą nogę przed prawą, potem odstawcie prawą w bok. Trzymajcie ciężar ciała na lewej! Później postawcie prawą przed lewą, (teraz na P jest cieżar ciała) a następnie odstawcie w bok lewą. Nie uginajcie kolan! Powtarzajcie ten krok np. 3 razy idąc do przodu. To bardzo efektownie wygląda.

Lecę wyjąć rzeczy ze zmywarki. Pomaganie rodzicom to ciężki chleb!
Majka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.