czwartek, 28 kwietnia 2011

Lyrical..

Co to znaczy? Lyrical to po angielsku liryczny, ale takiego słowa chyba nie ma w polskim słowniku. W tańcu oznacza coś uczuciowego, z głębią i historią (o której pisałam w poprzednim poście).  Lyrical Hip Hop to po prostu H-H z uczuciami upchanymi w choreografię na tyle ile się da, ale oczywiście nie mozna robić z tego Baletu. Lyrical Jazz to najbardziej emocjonalny taniec jaki istnieje. Już sam Jazz porywa widzów tak, że czują to co tancerz, ale Lyrical Jazz.. O, ludzie! Tylko trzeba uważać, żeby go nie przesłodzić. Za wiele uczuć to też nie najlepiej. Jeśli podstawicie słowo "lyrical" przed nazwę dowolnego tańca, to powinno brzmieć dobrze i.. taniec powinien wyglądać dobrze. No.. może oprócz Krumpu, Tańca Nowoczesnego,  Tańca Towarzyskiego i Breakdance'a. Popróbujcie, może uda się Wam ułożyć uczuciową choreografię do Lockingu? Brzmi niedorzecznie i niemożliwie, ale każdy jest zdolny do wszystkiego! :P

Lecę wyjść z psem.
Pa!

Majka

3 komentarze:

 1. Jest np: podmio LIRYCZNY ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co wiem, lirycal jazz to taki styl w którym nie ma czegoś takiego jak "liczenie" tylko trzeba wsłuchiwać się w szybsze i wolniejsze akcenty w muzyce :)
  Fajny blog :)

  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. podmiot liryczny to 'ja w powieści' a w tańcu znaczy co innego prawda Maja? Czy tam.. Majka?

  OdpowiedzUsuń

Piszcie to, co sądzicie o poście, blogu lub to co wam przyjdzie do głowy:) Każde miłe słowo motywuje mnie do pracy nad blogiem.